Son 10 Yılın En İyi Yabancı Şarkıları (2005-2015)

Bugün iş hayatı ve stresinden biraz olsun kurtulmak adına son 10 yılın en iyi şarkılarını seçmeye çalıştım. Listeyi hazırlarken kendi zevkimin yanı sıra yılın en çok dinlenen şarkıları arasından seçmeye çalıştım. Başlıyorum!

2005: Green Day – Boulevard Of Broken Dreams

Hayatımın üniversite sınavına hazırlık ve internet arasında gidip geldiği dönemlerde yabancı müziği iyiden iyiye sevdiren grup ve şarkısıdır. Şarkının tam 10 sene kadar eskimiş olmasına hayret ediyorum şu anda. Zirveyi zorlayanlar: You’re BeautifulBad Day.

2006: Red Hot Chili Peppers – Dani California

Benim RHCP şarkılarına gerçekten bir zaafım var. Hala severek dinliyorum. Zirveyi zorlayanlar: Hips Don’t LieUnfaithfulIrreplaceable.

2007: Timbaland – Apologize ft. OneRepublic

Kliplerin yavaş yavaş HD standardına geçtiği 2007 yılı tam bir pop patlaması olmuş. Her neyse, zirveyi zorlayanlar: UmbrellaRehabSay It Right.

2008: Coldplay – Viva La Vida

Coldplay favori gruplarımdan biri olmasının avantajını kullanarak benden 2008’in en iyi şarkısı ödülünü alıyor! Zirveyi zorlayanlar: Chasing Pavements, 4 Minutes, Single Ladies.

2009: Beyoncé – Halo

Beyoncé’nin o dönemki albümünde neredeyse hiç kötü şarkı yoktu. Ancak Halo’nun yeri ayrı. Zirveyi zorlayanlar: I Gotta FeelingPoker Face, Party In The USA.

2010: Eminem – Love The Way You Lie

Eminem, Rihanna ile ayrı bir güzel. Zirveyi zorlayanlar: Just The Way You AreOnly GirlCalifornia GurlsAirplanesNothin’ On You.

2011: Adele – Rolling in the Deep / Someone Like You

Adele diyorum. Fazla söze gerek yok. Someone Like You şarkısı ile 2011 zirvesini paylaştırıyorum. Zirveyi zorlayanlar: ParadiseMoves Like JaggerE.T.Party Rock AnthemGrenade.

2012: Gotye – Somebody That I Used To Know

Ne tatlı bi şarkı di mi? Zirveyi zorlayanlar: We Found LoveWe Are Young, Payphone.

2013: Justin Timberlake – Mirrors

Adam yapmış. Zirveyi zorlayanlar: Get Lucky, Locked Out of Heaven, Can’t Hold UsRoar, StayRadioactiveI Knew You Were Trouble, Wrecking Ball, Wake Me Up.

2014: Sia – Chandelier

Bu yıl harika şarkılar çıkmış, ben hepsine inat Sia’yı seçiyorum. Zirveyi zorlayanlar: Happy, Stay With MeAll of Me, Thinking Out LoudShake It OffCounting Stars.

2015: Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars

2015 bitmedi ama büyük ihtimal sene sonunda da fikrim değişmez. Zirveyi zorlayanlar (şimdiden): See You Again, Love Me Like You Do, Earned It, Sugar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir