3 Yıldır Aynı Kıyafetle İşe Giden Kadın Bize Ne Öğretiyor?

hep-ayni-elbiseyi-giden-kadin

Matilda Kahl isminde bir kadın  3 yıldır her gün aynı kıyafetle işe gidiyormuş. Bunun sebebi olarak şunu söylüyor: Zamanımı ve enerjimi kıyafetlere harcamak istemiyorum. Her sabah hazırlanırken ne giyeceğim ve geç kaldım stresi yaşamak istemiyor. Ayrıca o günkü toplantıya uyar mı uymaz diye de düşünmekten bıkmış. Bu sebeple aynı bluzdan 15, aynı pantolondan 6 tane almış.

Bu haber benim çok ilgimi çekti. Verimliliğini artırmak, enerjisinden çalmamak ve vakit kaybetmemek için alınabilecek en ilginç kararlardan biri olmuş.

Peki gerçekten, gün içinde devamlı yaptığımız hangi işler bize zaman kaybettiriyor? Bunu sorgulasak ve radikal kararlar alsak iş konusunda performansımız artar mıydı? Gözlemlediğim kadarıyla bu konuda en sık tavsiye edilen konu uyku süresiyle ilgili. Araştırmacıların çoğu her gün 8-9 saat yerine 6-7 saat uyumamız gerektiğini söylüyor. Tabii bu yıllardır söylenen bir şey, artık iş gün içinde gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere kadar geldi. Verimlilik konusu günümüzde çok sert bir yarışa dönmüş gibi. Ancak çok az bir topluluk bunun farkında.

Not: Zamanı verimli kullanma konusunda Erhan Kahraman’ın tavsiyelerine de kulak verin.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir